ΑΕΚ: Πρόκριση στα πέναλτι για Λουντογκόρετς

Δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε στην επόμενη φάση

Δυσκολεύτηκε αλλά τα κατάφερε και πήρε την πρόκριση στα πέναλτι η αντίπαλος της ΑΕΚ, Λουντογκόρετς. Η βουλγάρικη ομάδα πήρε την νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου στα πέναλτι με 4-3 επί της Σλάβια Σόφιας.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με την Σλάβια τόσο στην κανονική διάρκεια του αγώνα όσο και στην παράταση και έτσι οι δυο ομάδες χρειάστηκε να λύσουν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Η Σλάβια σκόραρε πρώτη στο 14′ με τον Ιβανόφ, για να ισοφαρίσει ο Γιακούμπ στο 35′. Στο 74′ ο Γιακούμπ ανέτρεψε τον αγώνα κάνοντας το 2-1 για την Λουντογκόρετς, όμως τρία λεπτά αργότερα στο 77′ ο Σοκολάροφ έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.

Στα πέναλτι η Λουντογκόρετς επικράτησε με 4-3 και κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η ενδεκάδα της Λουντογκόρετς: Τέρζιεφ, Σισίνιο, Φόρστερ, Νατάναελ, Σάσα, Ντιακόφ, Μπακάλοφ, Βάντερσον, Γιάνκοφ, Σβιέτστζκοκ

ΑΕΚ: Τελευταία Ενημέρωση