ΑΕΚ: Κορυφή με τεσσάρα η Λουτογκόρετς

Με ανατροπή καθώς έχανε στο ημίχρονο

Στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Βουλγαρίας παρέμεινε η Λουτογκόρετς, με την αντίπαλο της ΑΕΚ στο Europa League να κερδίζει με 4-1 την ομάδα Σεπτέμβρι (Σόφια).

Ήταν το φαβορί η ομάδα του Ζντάρκοφ όμως στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 1-0. Αντέδρασε στην επανάληψη και με τα γκολ των Σβιέρτσοκ, Κεσέρου (2) και Βάντερσον έκαναν την ανατροπή.

H δεύτερη Λέφσκι επίσης νίκησε και η διαφορά τους είναι στον ένα βαθμό. Στους 32 η Λουτογκόρετς, 31 η Λέφκσι.

Η ενδεκάδα: Μπρουν, Νετιάλκο, Μότι, Σάσα, Νατάναελ, Μαλάγκου, Γκοράλσκι, Μαρσελίνιο, Βάντερσον, Λουκοκί, Κεσέρου

ΑΕΚ: Τελευταία Ενημέρωση