ΑΕΚ: «Καθαρό φάουλ στον Τρουγιόλς, χέρι ο Παπουλής»

Η ομάδα της Λάρνακας έχει έντονα παράπονα από τη διαιτησία

Η ΑΕΚ ανήρτησε στην επίσημη της ιστοσελίδα το match report του αγώνα με τον Απόλλωνα στο Τσίρειο. Οι «κιτρινοπράσινοι» σημειώνουν ότι η ομάδα τους επέδειξε τρομερά ψυχικά αποθέματα και ξεπέρασε και τις λανθασμένες διαιτητικές αποφάσεις.

Αναλυτικά:

Ισοπαλία 3-3 για την ομάδα μας στο Τσίρειο κόντρα στον Απόλλωνα, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας επέδειξε τρομερά ψυχικά αποθέματα, ξεπέρασε και τις διαιτητικές αποφάσεις, ενώ αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο.

Mε τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε την αναμέτρηση η ομάδα μας, καθώς μόλις στο 7ο λεπτό πήρε προβάδισμα στο σκορ, με τον Catala να σκοράρει με κεφαλιά μετά την μπαλιά του Igor. Ο Βραζιλιάνος ήταν ο πρωταγωνιστής στην επόμενη μεγάλη φάση της ομάδας μας (9'), που δεν πέτυχε το δεύτερο γκολ και στο 16ο λεπτό δέχθηκε την ισοφάριση από τον Maglica. H ομάδα μας απείλησε και στην συνέχεια με Hevel (28'), Catala (30'), Larena (32'), ωστόσο στο 41ο λεπτό δέχθηκε το γκολ και πάλι από τον Maglica, σε μία φάση που έγινε καθαρό φάουλ πάνω στον Truyols.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την αποβολή του Facundo με δεύτερη κίτρινη κάρτα (47'), με την ομάδα μας όμως παρά το αριθμητικό μειονέκτημα να ισοφαρίζει με τον Γιάννου να σκοράρει μετά την μπαλιά του Igor στο 60'. Στο 85ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν και 3ο γκολ, με τον Παπουλή να κάνει χέρι πριν στείλει την μπάλα στα δίκτυα, με την ομάδα μας να έχει και πάλι την απάντηση και να ισοφαρίζει σε 3-3 με τον Truyols στο 92ο λεπτό.