Χέρι-χέρι Τορίνο και Αταλάντα

Χωρίς νικητή 1-1 έληξε η αναμέτρηση της Τορίνο κόντρα στην Αταλάντα, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν μαζί στην ίδια θέση

Κανείς δεν χαμογέλασε στο Τορίνο – Αταλάντα. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 και συνεχίζουν να έχουν τους ίδιους βαθμούς (20) έπειτα από 15 αγωνιστικές στη Serie A.

Αρκετά ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι με την ομάδα του Μπέργκαμο να δείχνει πιο επικίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο. Τελικά αυτοί που χαμογέλασαν ήταν οι γηπεδούχοι, καθώς άνοιξαν το σκορ στο φινάλε του ημιχρόνου με τον Ενκουλού (45’). Η χαρά τους πάντως δεν κράτησε για πολύ καθώς 9λεπτά μετά την επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια οι παίκτες του Γκασπερίνι απάντησαν με τον Ίλισιτς (54’).

Η Αταλάντα ανέβασε και πάλι στροφές και πίεσε περισσότερο, η ομάδα του Μιχαΐλοβιτς είχε ευκαιρίες στην κόντρα, όμως καμία από τις δύο δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και το 1-1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα στο Τορίνο.