«Τρένο» χωρίς φρένα η Νάπολι

Η Νάπολι έφτασε τις 8 νίκες σε ισάριθμα ματς και ξέφυγε με 5 βαθμούς από τους διώκτες της.

Ιστορικές στιγμές ζουν στη Νάπολι καθώς η ομάδα του Σάρι πέρασε και από την έδρα της Ρόμα (1-0), έφτασε τις 8 νίκες σε ισάριθμα ματς αι ξέφυγε με 5 βαθμούς από τους διώκτες της.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στα πρώτα λεπτά αλλά στο 20’ μετά από τραγικό λάθος του Ντε Ρόσι, ο Ινσίνιε με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-1. Στο 27ο λεπτό, ο Ντζέκο από κοντά δεν μπόρεσε να σημαδέψει τέρμα, ενώ στο 66’ και πάλι ο Βόσνιος μετά από σέντρα του Πελεγκρίνι, έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Οι «τζιαλορόσι» άγγιξαν την ισοφάριση στο 70’ καθώς ο Φάτσιο με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι του Ρέινα.

ΡΟΜΑ: Άλισον, Κολάροβ, Μανωλάς (59’ Φάτσιο), Πέρες, Ζουάν, Ντε Ρόσι, Ναϊνγκολάν, Φλορέντζι (71’ Ουντέρ), Ντζέκο, Περότι, Πελεγκρινι (78’ Ζέρσον)

ΝΑΠΟΛΙ: Ρέινα, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Χισάι, Γκουλάμ, Χάμσικ (71’ Ζιελίνσκι), Ζορζίνιο (72’ Ντιαβαρά), Άλαν, Μέρτενς, Καγιεχόν (82’ Ρογκ), Ινσίνιε