Τα έχανε ο Ικάρντι, δεν κέρδισε κανείς!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι του Μιλάνου!

Να που τα… χάνει κιόλας! Ο Μάουρο Ικάρντι αστόχησε δύο φορές σε κενή εστία(!), προκειμένου να χαρίσει στην -καλύτερη- Ίντερ τη νίκη στο μεγάλο ντέρμπι με τη Μίλαν, με το 0-0 να παραμένει ως το φινάλε της αναμέτρησης του «Σαν Σίρο», για την 30ή αγωνιστική της Serie A.

Ουσιαστικά, μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, οι «ροσονέρι» έμειναν μόνο με μαθηματικές ελπίδες για την τετράδα, ενώ οι «νερατζούρι» έχασαν, μία τεράστια ευκαιρία (σαν εκείνες του Ικάρντι…), για ξεφύγουν από τη Λάτσιο, στη «μάχη» του Champions League.

Οι φάσεις του Ικάρντι, πραγματικά… δεν υπάρχουν!

Στα μέσα του δευτέρου 45λέπτου, ο 25χρονος Αργεντινός, ολομόναχος με τα δίχτυα, μετά την μπαλιά του Καντρέβα, πλάσαρε άουτ, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα αστόχησε και πάλι σε κενή εστία, έπειτα από τη σέντρα του Ζοάο Κανσέλο.

Στο πρώτο ημίχρονο, πάντως, ο Ικάρντι βρήκε δίχτυα, αλλά με χρήση του VAR το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Το ίδιο ακριβώς, δε, συνέβη και με τον Κουτρόνε για τη Μίλαν στο β' μέρος.