Συνεχίζει την αναρρίχηση η Τορίνο

Με εμφατική νίκη με σκορ 4-1 η Τορίνο επιβλήθηκε της Σαμπντόρια και διατήρησε το αήττητο σερί της για έκτο σερί ματς, στη ενδέκατη αγωνιστική της Serie A’

Τη θέση της κοντά στην πρώτη εξάδα διατήρησε η Τορίνο, επικρατώντας 4-1 της Σαμπντόρια στην ενδέκατη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το σύνολο του Ματσάρι δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει τις αντιστάσεις των Γενοβέζων και σκαρφάλωσε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, ρίχνοντας τη σημερινή του αντίπαλο στη δέκατη.

Το σκορ άνοιξε στο δωδέκατο λεπτό του ματς ο Μπελότι με κεφαλιά μετά από ασίστ του Ντε Σιλβέστρι, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 43’ έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Με γυριστό σουτ του Φαλκέ στο 56’ η Τορίνο διεύρυνε το προβάδισμά της, με την Σαμπντόρια να μειώνει σε 3-1 στο 65’, με τον Κουαλιαρέλα να σκοράρει σε δεύτερο χρόνο μετά από απόκρουση του Συρίγκου σε εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ίτσο από κοντά.

Με το διπλό έφυγε από την έδρα της Κιέβο η Σασουόλο, η οποία επικράτησε 2-0, με γκολ του Ντι Φρασένσκο στο 42’ και αυτογκόλ του Τζιανκερίνι στις καθυστερήσεις του ματς.