Σασουόλο - Νάπολι 1-1: Κόλλησε η Νάπολι και βλέπει τον τίτλο να απομακρύνεται

Στο Σασουόλο άφησε τον τίτλο η Νάπολι που κόλλησε στο 1-1 με την τοπική ομάδα

Στο Σασουόλο άφησε τον τίτλο η Νάπολι που κόλλησε στο 1-1 με την τοπική ομάδα.

Στο 5ο μόλις λεπτό, ο Καγιεχόν σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ, ενώ στο 7’ ο Κονσίλι απέκρουσε εντυπωσιακά με τα  πόδια το πλασέ του Ινσίνιε. Η Σασουόλο ισορρόπησε το ματς και στο 22’, μετά από εκτέλεση φάουλ από αριστερά, ο Πελούζο σημάδεψε με κεφαλιά το δοκάρι του Ρέινα και στην επαναφορά ο Πολιτάνο με σουτ έκανε το 1-0. Στο 39’ ο Κονσίλι έσωσε μετά από σουτ του Άλαν, ενώ στο 50’ η Σασουόλο έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Ρέινα να λέει όχι σε σουτ του Πολιτάνο και στη συνέχεια τον Μπεράρντι να σουτάρει άστοχα από κοντά.

Στο 61’ ο Μπεράρντι από αριστερά έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά μόλις έξω, όπως και η κεφαλιά του Μίλικ στο 68’. Στο 80’ ο Κονσίλι είπε όχι με τα πόδια σε κοντινή προβολή του Μίλικ, ενώ στο ίδιο λεπτό, ο Καγιεχόν από κοντά με προβολή έκανε το 1-1 (ίσως βρήκε και ο Ροζέριο). Στο 83’ ο Ατσέρμπι πρόλαβε σωτήρια προ του Μίλικ, ο οποίος στο επόμενο λεπτό είχε δοκάρι με φοβερό γυριστό σουτ.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Πελούζο, Γκολντανίγκα, Μισιρόλι, Ροζέριο, Λιρόλα, Σένσι (84’ Μανιανέλι), Πολιτάνο, Ματσιτέλι (78’ Κασάτα), Μπεράρντι (73’ Ραγκούζα)

ΝΑΠΟΛΙ: Ρέινα, Αλμπιόλ, Ρουί, Χισάι, Κουλιμπαλί, Άλαν (83’ Ντιαβαρά), Ζιελίνσικι, Ζορζίνιο (65’ Μίλικ), Μέρτενς (75’ Χάμσικ), Καγιεχόν, Ινσίνιε

Πηγή: aek365.com