Ρόμα από… ημίχρονο! (vid)

Η εύκολη νίκη της Ρόμα επί της Ουντινέζε

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» η Ρόμα την αναμέτρηση με την Ουντινέζε, καθώς επικράτησε 3-1 και έτσι έφτασε στην τρίτη σερί της νίκη.

Πάει… τρένο η Ρόμα!

Οι Ρωμαίοι δεν αντιμετώπισαν σοβαρά προβλήματα από την Ουντινέζε, καθώς επικράτησαν 3-1 και έτσι έφτασαν στην τρίτη συνεχόμενη νίκη τους στη Serie A!

Από πολύ νωρίς έδειξε τις… ορέξεις της η ομάδα του Ντι Φραντσέσκο, με τον Τζέκο να τη βάζει μπροστά μόλις στο 12’. Στη συνέχεια, ο Βόσνιος επιθετικός έγινε δημιουργός, δίνοντας την ασίστ στο 30’ στον Ελ Σαραουί, ο οποίος βρήκε δίχτυα ξανά ακριβώς με τη συμπλήρωση των 45 λεπτών, για το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, με τον Περότι να χάνει πέναλτι στο 89', στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το γκολ της… τιμής ένα λεπτό αργότερα με τον Λάρσεν.