«Φονιάς» Τζέκο, λύτρωσε τη Ρόμα στο Τορίνο! (video)

Με ένα πανέμορφο τέρμα του Έντιν Τζέκο στο 89’, η Ρόμα απέδρασε με το διπλό (0-1) από την έδρα της Τορίνο και ξεκίνησε με το δεξί το πρωτάθλημα..

Λύτρωση στο 89’ για τη Ρόμα, που βρήκε το πολυπόθητο γκολ χάρη στην εκτελεστική δεινότητα του Τζέκο, ο οποίος «εκτέλεσε» με πολύ ωραίο σουτ τον Σιρίγκου μετά από ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα του Κλάιφερτ, που έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα των Ρωμαίων. Έτσι, ο Βόσνιος επιθετικό χάρισε στην ομάδα του το διπλό (0-1) στην έδρα της Τορίνο.

Οι «τζιαλορόσι» ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ πίεσαν αρκετά στα τελευταία λεπτά έχοντας και 3 δοκάρια! Το δοκάρι σταμάτησε τους γηπεδούχους και στο πρώτο ημίχρονο. Βασικός για τους «τζιαλορόσι» ο Έλληνας στόπερ Μανωλάς.