Επιτέλους νίκη για τη Ρόμα! (vid)

Νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές για τη Ρόμα

Μετά από πέντε αγωνιστικές χωρίς τρίποντο η Ρόμα απέδρασε με νίκη από την Βερόνα κόντρα στην Ελλάς (0-1) κάνοντας «σεφτέ» για το 2018.

Μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης στο «Stadio Marc'Antonio Bentegodi» η Ρόμα άνοιξε το σκορ όταν ο Τούρκος Ουντέρ με δυνατό αριστερό σουτ στα 45 δευτερόλεπτα σημείωσε το 0-1. Όπως ήταν αναμενόμενο, το γκολ αυτό «πάγωσε» την Βερόνα του Γιάγκος Βούκοβιτς με τους «ροσονέρι» έχουν ευκαιρίες να διπλασιάσουν το προβάδισμά τους με τους Τζέκο και Ναϊνγκολάν.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου είχαμε μία αποβολή για τους φιλοξενούμενους (51' Πελεγκρίνι), με την Βερόνα να πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης αλλα η ομάδα του Ντι Φραντσέσκο κράτησε το τρίποντο. Στους 16 βαθμούς προτελευταία παραμένει η Βερόνα, στους 44 ανέβηκε η Ρόμα που με βασικό και αναντικατάστατο τον Κώστα Μανωλά μάχεται για την πρώτη τετράδα.

Πηγή:sdna.gr