Περίπατος της Ρόμα στο «Μεάτσα» (vid)

Ταπείνωσε την Ίντερ μέσα στο «Τζουζέπε Μεάτσα» η Ρόμα. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι έκανε… πλάκα σε αυτή του Στέφανο Πιόλι, επικρατώντας με 3-1, μείωσε τη διαφορά από την πρωτοπόρο Γιουβέντους στους επτά βαθμούς και πέταξε τους νερατζούρι εκτός πεντάδας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς ο Ράτζα Ναϊνγκολάν. Ο Βέλγος απέδειξε γιατί θεωρείται ένας από τους καλύτερους και πιο ολοκληρωμένους μέσους στον κόσμο, χτυπώντας δις την Ίντερ. Η πρώτη φορά ήταν στο 12ο λεπτό όταν με διαγώνιο σουτάρα στο απέναντι «Γ» του Χαντάνοβιτς άνοιξε το σκορ και στο 56’ έγραψε το 2-0 με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ είχε κάνει τρομερή κούρσα προηγουμένως.

Ο Ικάρντι έβαλε την Ίντερ στο 81’ ξανά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, σκοράροντας με προβολή μετά από ασίστ του Πέρισιτς ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Περότι διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει ο Τζέκο από τον Μεδέλ.

ΡΟΜΑ: Τελευταία Ενημέρωση