Την πλήγωσε ο δικός της

Η Ρόμα πάει να καταστρέψει το καλό της ξεκίνημα που έκανε στο πρωτάθλημα αφού δέχθηκε την δεύτερη της ήττα στο πρωτάθλημα ενώ ακόμα δεν έχει καταφέρει να κερδίσει εκτός έδρας αγώνα για φέτος.

Το παιχνίδι άρχισε άσχημα για την Ρόμα η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 8' λεπτό με γκολ του Μπελότι. Η Ρόμα αν και προσπάθησε να αντιδράσει δεν τα κατάφερε αφού ο Ντζέκο έχάνε όποια ευκαιρία του παρουσιαζόταν. Η επανάληψη άρχισε με τον Σπαλέτι να ρίχνει στο παιχνίδι τον Τόττι όμως ούτε αυτό βοήθησε την Ρόμα που δέχθηκε και δεύτερο γκολ από την Τορίνο με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Φάλκε. Η αντίδραση αυτή την φορά ήρθε από την Ρόμα αφού ο Τόττι μείωσε και αυτός με πέναλτι σε 2-1 και έδωσε ξανά ελπίδες στην ομάδα του. Παρόλα αυτά ο Φάλκε, αγωνίζεται δανεικός από την Ρόμα, πλήγωσε ξανά την Ρόμα στο 65' λεπτό αφού με σουτ έγραψε το τελικό 3-1.

ΡΟΜΑ: Τελευταία Ενημέρωση