Ψυχρολουσία για Σασουόλο με ήρωα Μιραλάς!

Ισόπαλο 3-3 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Φιορεντίνα και τη Σασουόλο

Μεγάλη ισοπαλία πήρε η Φιορεντίνα, ισοφαρίζοντας σε 3-3 την Σασουόλο στην έδρα της, μετά από ένα τρελό ματς.

Οι «βιόλα» βρέθηκαν να χάνουν δεχόμενοι δύο τέρματα μέσα σε πέντε λεπτά (62’ και 67’), με σκόρερ τους Ντάνκαν και Μπαμπακάρ. Ο Σιμεόνε στο 70’ μείωσε σε 2-1, όμως το γκολ του Σένσι στο 80’ για το 3-1 της Σασουόλο φάνηκε να κλειδώνει το τρίποντο.

Η ΦΙορεντίνα, όμως, δεν είχε πει ακόμα την τελευταία της λέξη. Το αχρείαστο σκληρό μαρκάρισμα του Τζούρισιτς κοντά στο κέντρο άφησε με δέκα παίκτες τους γηπεδούχους στο 87’, με τον Μπενάσι δύο λεπτά αργότερα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά, στην επαναφορά από απόκρουση του Κονσίλι.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έμεινε και η Φιορεντίνα με δέκα παίκτες, όταν ο Μιλένκοβιτς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, όμως ο Κέβιν Μιραλάς της έδωσε τη λύση, πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα. Στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων και μετά από πάσα ακριβείας του Πετσέλα , ο Βέλγος επιθετικός «εκτέλεσε» από κοντά τον τερματοφύλακα της Σασουόλο και έσωσε τον βαθμό για την Φιορεντίνα.