Πολύ καλή η Νάπολι για Αταλάντα, δυο στα δυο η Μίλαν(vid)

Το δυο στα δυο στην Σέριε Α και έξι στα έξι γενικά έκανε η Μίλαν το βράδυ της Κυριακής(27/8) με τη νίκη της με 2-1 επί της Κάλιαρι. Νίκη που έδειχνε πως θα έρθει πιο εύκολα όταν ο Κουτρόνε σκόραρε στο 10’ με τον Κουτρόνε, αλλά το ματς στράβωσε και λίγο έλειψε να εξελιχθεί σε γκέλα όταν ισοφάρισε ο Ζοάο Πέδρο στο 56’. Τελικά ήρθε ένα γκολ του Σούσο στο 70’ για να δώσει τη νίκη στους Ροσονέρι.

Δυο νίκες σε δυο αγώνες και για τη Νάπολι, που κι αυτή χρειάστηκε ανατροπή για να επικρατήσει της Αταλάντα. Οι Μπεργκαμέσκι, που βρίσκονται στον όμιλο του Απόλλωνα στο Europa, προηγήθηκαν στο 15’ με τον Κριστάντε και το κρατούσε μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη όμως οι «Παρτενοπέϊ» βρήκαν τα γκολ και κέρδισαν 3-1 με Ζιελίνσκι, Μέρτενς και Ρογκ.

Στα άλλα ματς ξεχωρίζει το διπλό της Λάτσιο στην έδρα της Κιέβο με 2-1 και το ανάλογο αποτέλεσμα της Σαμπντόρια στην έδρα της Φιορεντίνα επίσης με 2-1.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση