«Όρθια» στη Γένοβα η Τορίνο!

Σαμπντόρια και Τορίνο… κόλλησαν στο 1-1

Ηρωική Τορίνο, άντεξε στην Γένοβα! Η «γκρανάτα» παρότι έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές στο τελευταίο εικοσάλεπτο, κατάφερε να μείνει όρθια και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Σαμπντόρια (1-1).

Το ματς είχε φοβερό ρυθμό εξ αρχής, με τις δύο ομάδες να δείχνουν αποδεικνύουν για ποιο λόγο βρίσκονται στο πρώτο μισό της βαθμολογίας. Ο Τορέιρα μόλις στο 11’ έδωσε το προβάδισμα στη Σαμπντόρια αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε μόλις ένα τέταρτο αργότερα με τον Άκουα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε παρότι υπήρχαν πολλές φάσεις εκατέρωθεν! Το μόνο που άλλαξε ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες με τον Άκουα να αποβάλλεται στο 72ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις, πάντως, η Σαμπντόρια θα μπορούσε να πάρει το ματς αλλά ο Σιρίγκου με μεγάλη επέμβαση κράτησε την ισοπαλία για τους φιλοξενούμενους!