Θυμίζει πλέον Μίλαν! (vid)

Οι ροσονέρι επικράτησε με 3-0 της Έμπολι πιστοποιώντας ότι βρίσκονται σε φόρμα

H Μίλαν επιβεβαίωσε και στο ματς με την Έμπολι ότι βρίσκεται σε πολύ καλό... φεγγάρι. Επικράτησε με 3-0 και έκανε ένα ακόμα βήμα για να κερδίσει το εισιτήριο για την έξοδο στο ChampionsLeague.

Οι "ροσονέρι" σκόραραν στο 10' με τον Πακέτα όμως ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ, αφού συμβουλεύθηκε το VAR. Στο 22' ο Καστιγέχο έκανε το σουτ με τον Ντραγκόφσκι να διώχνει. Στην επανάληψη η Μίλαν μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 49' "χτύπησε" με τον... δαιμονισμένο Πιάτεκ που έκανε από κοντά το 1-0. Δύο λεπτά μετά ο Καστιγέχο βρήκε τον Κεσιέ που πέτυχε το δεύτερο γκολ της Μίλαν. Στο 67' ήρθε το 3-0 με σκόρερ τον εξαιρετικό Καστιγέχο που άξιζε ένα γκολ. Η Μίλαν συνέχισε να πιέζει και στο 78' σκόραρε με τον Μπορίνι αλλά το γκολ ακυρώθηκε μετά την... προσφυγή στο VAR.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Κόντι, Μουσάκιο, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες, Κεσιέ, Μπακαγιόκο (80'Μπίλια), Πακέτα (69'Μπορίνι), Καστιγέχο, Πιάτεκ (69'Kουτρόνε), Τσαλχάνογλου,

ΕΜΠΟΛΙ: Ντραγκόφσκι, Σιλβέστρε, Ντελ Όρκο, Βέσελι, Ντι Λορέτσο, Άκουα (66'Ουτσάν), Κρούνιτς, Μπενάκερ, Πασκουάλ (74', Φαρίας (66'Λα Γκουμινά), Καπούτο.

Πηγή:aek365