Λύτρωσε τη Μίλαν στο 97’ ο Ρομανιόλι! (vid)

Νίκη με… buzzer beater για τη Μίλαν. Με τέρμα του Ρομανιόλι, που μέτρησε, ακυρώθηκε και εν τέλει μέτρησε οριστικά, οι «ροσονέρι» επικράτησαν 1-0 στην έδρα της Ουντινέζε.

Σε σωτήρα της Μίλαν εξελίσσεται τη φετινή σεζόν ο Αλέσιο Ρομανιόλι. Την προηγούμενη αγωνιστική ο κεντρικός αμυντικός της Μίλαν χάρισε τη νίκη στην ομάδα του επί της Τζένοα με γκολ στο τέλος και απόψε της έδωσε ακόμη ένα τρίποντο επί της Ουντινέζε (1-0) με γκολ στο 90+7’

Στο 13ο λεπτό ο Κεσί βρήκε τον Σούσο και ο Ισπανός έκανε το σουτ με το αριστερά αλλά η μπάλα έξυσε το δοκάρι του Μούσο ενώ στο 17’ ο Σαμίρ σέντραρε από αριστερά με τον Λαζάνια να πιάνει το βολέ και να στέλνει την μπάλα μόλις άουτ. Στο 35’ ο Γκατούζο είδε τον Ιγκουαΐν να αποχωρεί τραυματίας ενώ στο 43’ ο Μούσο είπε όχι σε πλασέ του Κουτρόνε.

H Μίλαν πίεσε στην επανάληψη και στο 57’ ο Μούσο είπε όχι σε σουτ του Καστιγιέχο ενώ στο 59’ ο Σούσο από την καρδιά της περιοχής, πλάσαρε άστοχα και στο 77’ ο Καστιγιέχο από καλή θέση, σούταρε πάνω στον Μούσο. Στο 85’ και η Ουντινέζε είχε μια καλή ευκαιρία με τον Ντοναρούμα να διώχνει δύσκολα το σουτ του Λαζάνια ενώ στο 90+5’ αποβλήθηκε ο Νούιτινκ. Και στο 90+7’ οι Ρομανιόλι και Σούσο άλλαξαν πάσες στο πέναλτι και ο πρώτος με σουτ έκανε το 0-1.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Οπόκου, Εκόνγκ, Σαμίρ, Τερ Άβεστ (84’ Νούιτινκ), Λάρσεν, Ντε Πολ (902+2’ Ντ’Αλεσάντρο), Μπαράκ, Πουσέτο (84’ Μπάλιτς), Μαντραγκόρα, Λαζάνια

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Σαπάτα, Αμπάτε, Ροντρίγκες, Ρομανιόλι, Μπακαγιόκο, Λαξάλτ (73’ Μπορίνι), Κεσί, Σούσο, Ιγκουαΐν (35’ Καστιγιέχο), Κουτρόνε

ΜΙΛΑΝ: Τελευταία Ενημέρωση