Μπορεί και το δείχνει(vid)

Σημαντική εκτός έδρας επιτυχία για τη Μίλαν, που κέρδισε με 4-1 την εκ των ουραγών Έμπολι και πέρασε μόνη στη δεύτερη θέση με 29 βαθμούς.

Αυτή ήταν η έκτη νίκη στα τελευταία οκτώ παιχνίδια για τους «Ροσσονέρι» που προσπαθούν να επιστρέψουν στο τσάμπιονς λιγκ.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε στο 1-1 με τη Μίλαν να σκοράρει με τον Λαπαντούλα στο 15’ και να δέχεται την ισοφάριση δυο λεπτά μετά από τον Σαπονάρα. Η Έμπολι δε είχε τις πιο κλασικές φάσεις για δεύτερο γκολ.

Ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο όμως στην επανάληψη, έφτασε στην ομάδα του Μοντέλα για να καθαρίσει το ματς με γκολ από Σούσο (61’) και αυτογκόλ του Γκόμες στο 64’. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 77’ από τον Λαπαντούλα και πάλι.

ΜΙΛΑΝ: Τελευταία Ενημέρωση

Παγκόσμιο ρεκόρ για Μίλαν!

Ρεκόρ σε… παγκόσμιο επίπεδο «σπάει» η Μίλαν, καθώς τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο στο ρόστερ της διαθέτει 17 διεθνείς ...