Ματσάρα στο Μιλάνο(vid)

Φοβερό ντέρμπι στο Μιλάνο με την Ίντερ να παίρνει βαθμό στις καθυστερήσεις από την Μίλαν με ισοπαλία 2-2 χάρη σε γκολ του Πέρισιτς. Η Μίλαν προηγήθηκε δυο φορές με ισάριθμα γκολ του Σούσο αλλά στο τέλος δεν μπόρεσε να κρατήσει στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Ντεμπούτο για τον Πιόλι στον πάγκο των «νερατζούρι», έπιασε τη Ρόμα στη δεύτερη θέση η Μίλαν.

Η Ίντερ ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα στο ματς και είχε μερικές πολύ καλές στιγμές με τον Πέρισιτς να προηγηθεί. Όμως ήταν η Μίλαν που το κατάφερε στο τέλος του ημιχρόνου με υπέροχο τελείωμα του Σούσο.

Στην επανάληψη η Ίντερ μπόρεσε να ισοφαρίσει νωρίς με βολίδα του Καντρέβα στο 53’ όμως ήρθε άλλο ένα γκολ του Σούσο στο 58’ για δώσει εκ νέου προβάδισμα στους «Ροσσονέρι». Έδειχναν πως μπορούσαν να το κρατήσουν, όμως στις καθυστερήσεις από ένα κόρνερ ο Πέρισιτς από κοντά εξιλεώθηκε για τις ευκαιρίες που έχασε και έδωσε βαθμό στην ομάδα του.