Διπλό σεντονάτο για Λάτσιο (vid)

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Λάτσιο επί της Τορίνο με 1-0 με σκορερ τον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς και πλέον έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση Champions League της επόμενης σεζόν.

Αν και έχασε τον αρχισκόρερ της Ιμόμπιλε στο 13’, και έχασε και πέναλτι στο 23’ ο Αλμπέρτο, η Λάτσιο ήταν κυνική και κατάφερε να φύγει με ένα τεράστιο διπλό από την έδρα της Τορίνο.

Η Γκρανάτα φάνηκε στο ματς μόλις στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης όταν απέιλησε δύο φορές με τους Λιάιτς στο 7ο λεπτό και τον Ντε Σιλβέστρι στο 8ο. Από εκεί και έπειτα, ησυχία..

Κάπως έτσι ο Μιλίνκοβιτς στο 56’ πέτυχε το χρυσό γκολ για την ομάδα του Σιμόνε Ινζάγκι και σε συνδιασμό με την χθεσινή ήττα της Ίντερ από την Γιουβέντους, αγκάλιασε την τέταρτη θέση που οδηγεί στο Champions League της επόμενης χρονιάς, αφού βρίσκεται στο +4 από τους 5ους νερατζούρι ενώ απομένουν ακόμα τρία ματς.

Κάπως έτσι, ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς στο 56′ πέτυχε το… χρυσό γκολ για την ομάδα του Σιμόνε Ινζάγκι και σε συνδυασμό με τη χτεσινή ήττα της Ίντερ από τη Γιουβέντους, σφιχταγκάλιασε την 4η θέση που οδηγεί στο Champions League της επόμενης χρονιάς, αφού βρίσκεται στο +4 (70 βαθμοί) από τους 5ους νερατζούρι (66 βαθμοί), με άλλα τρία ματς να απομένουν.