Κίεβο - Σαμπντόρια 2-1: Ανατροπή παραμονής!

Τεράστια ανατροπή απ' την Κίεβο επί της Σαμπντόριας

Ανατροπή παραμονής για την Κιέβο που κέρδισε με 2-1 τη Σαμπντόρια. H Κίεβο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν το έβαλε κάτω. Στο δεύτερο ημίχρονο και με πολύ καλή εμφάνιση κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της δεδομένα και να κάνει ένα σημαντικό βήμα για παραμονή στην πρώτη κατηγορία.

Η Κιέβο ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και στο 25ο λεπτό κέρδισε πέναλτι και ο Κουαλιαρέλα από τα 11 μέτρα έγραψε το 1-0.

Ωστόσο στο 62ο λεπτό, ο Τζιακερίνι σέντραρε από αριστερά και ο Κάστρο με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1. Και μάλιστα στο 80ο λεπτό, ο Χετεμάι έκανε σέντρα-σουτ από αριστερά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Βιβιάνο για το 2-1.

ΚΙΕΒΟ: Σορεντίνο, Γκόμπι, Μπάνι, Τόμοβιτς, Κατσιατόρε, Κάστρο, Ραντοβάνοβιτς, Ντεπάολι (78' Χετεμάι), Τζιακερίνι (74’ Mπίρσα), Ινγκλέζε, Στεπίνσκι

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Βιβιάνο, Σιλβέστρ, Σάλα, Ρεγκίνι, Λινέτι, Τορέιρα, Καπράρι, Πράε, Μούρου, Κουαλιαρέλα (74’ Άλβαρες), Σαπάτα (59’ Ραμίρες)

Πηγή: aek365.com