Τρένο με «πεντάρα» η Ίντερ (vid)

Διέλυσε με 5-0 την Τζένοα στην ενδέκατη αγωνιστική της Serie A’

Δεν σταματάει πουθενά η Ίντερ. Με δύο ξεσπάσματα, στις αρχές και στο τέλος του ματς, το σύνολο του Σπαλέτι μέτρησε την έβδομη σερί νίκη του και σκαρφάλωσε ξανά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό του ματς ο Γκαλιαρντίνι, με τον Πολιτάνο δύο λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα.

Στο 49’ ο Γκαλιαρντίνι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δίκτυ του σκορ στο 3-0, ενώ οι Ζοάο Μάριο και Ναϊνγκολάν στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το εντυπωσιακό 5-0.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντε Φράι, Ντ’ Αμπρόζιο, Σκρίνιαρ, Νταλμπέρ, Πέρισιτς (76’ Βαλέρο), Μάριο, Μπρόζοβιτς (87’ Ναϊνγκολάν), Γκαλιαρντίνι, Πολιτάνο (58’ Κεϊτά Μαλντέ), Λαουτάρο Μαρτίνες

ΤΖΕΝΟΑ: Ράντου, Γκίντερ, Μπιράσκι, Ρομέρο, Περέιρα, Λάζοβιτς, Σάντρο (58’ Βελόσο), Ρόμουλο (80’ Ομεονγκά), Μπέσα, Πάντεβ (51’ Πιόντεκ), Κουαμέ