Τρέλανε τους πάντες η Ίντερ: Νίκη με ανατροπή και έξοδος στο Champions League! (pics&vids)

Απίστευτα πράγματα στη Ρώμη στον... τελικό μεταξύ της Λάτσιο και της Ίντερ για το τελευταίο εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι νερατζούρι πήραν τη νίκη 3-2 εκτός έδρας και έτσι, στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, κατέκτησαν την 4η θέση που τους στέλνει και πάλι στα ευρωπαϊκά... σαλόνια.

Η επιτυχία της Ίντερ, μάλιστα, έγινε και με συγκλονιστικό τρόπο καθώς κατάφερε να αντιδράσει προς το τέλος του αγώνα, αν και στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 9ο λεπτό με αυτογκόλ του Πέρισιτς. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 29ο με τον Ντ’ Αμπρόσιο. Ο Άντερσον όμως έκανε το 2-1 στο 41΄ και έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια με την ψυχολογία στο μέρος της.

Τη συνέχεια όμως δεν μπορούσε να την φανταστεί ούτε ο πιο τρελός της Ίντερ, καθώς μέσα σε τέσσερα λεπτά όλα άλλαξαν. Στο 78ο λεπτό ο Ικάρντι με πέναλτι έκανε το 2-2. Στην επόμενη φάση η Λάτσιο μένει με δέκα παίκτες με την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λούλιτς και στο 81ο λεπτό ο Βετσινο με κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 3-2, ξεσπώντας σε τρελούς πανηγυρισμούς και με τους Μιλανέζους που βρίσκονταν στις κερκίδες να έχουν... τρελαθεί.

Τη συνέχεια όμως δεν μπορούσε να την φανταστεί ούτε ο πιο τρελός της Ίντερ, καθώς μέσα σε τέσσερα λεπτά όλα άλλαξαν. Στο 78ο λεπτό ο Ικάρντι με πέναλτι έκανε το 2-2.

Στην επόμενη φάση η Λάτσιο μένει με δέκα παίκτες με την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λούλιτς και στο 81ο λεπτό ο Βετσινο με κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 3-2, ξεσπώντας σε τρελούς πανηγυρισμούς και με τους Μιλανέζους που βρίσκονταν στις κερκίδες να έχουν... τρελαθεί.