Πάλι καλά να λέει η Ίντερ...

Η Λάτσιο έπαιξε εξαιρετικά μέσα στο «Μεάτσα» και πήρε εύκολα το 0-0 κόντρα στην Ίντερ, η οποία αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές!

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι με τίποτα η Ίντερ!

Μετά τις ήττες από Ουντινέζε και Σασουόλο, η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι δεν κατάφερε να επιστρέψει στα τρίποντα. Και αυτό γιατί είχε απέναντί της μια εξαιρετικά στημένη Λάτσιο στο «Μεάτσα», η οποία πήρε με σχετική ευκολία το 0-0.

Το ματς ήταν ισορροπημένο σε όλη τη διάρκειά του. Το πρώτο μέρος ανήκε στην Ίντερ, που είχε τον έλεγχο και την κατοχή αλλά δυσκολευόταν να απειλήσει, με τον Πέρισιτς να έχει στο 32ο λεπτό την καλύτερη ευκαιρία για λογαριασμό των γηπεδούχων. Όσο περνούσαν τα λεπτά, όμως, οι φιλοξενούμενοι άρχιζαν να παίρνουν μέτρα. Σε αυτό βοήθησε και η είσοδος των Λουκάκου, Άντερσον στο ματς με τον δεύτερο να καταφέρνει να… αστοχήσει στο 74’ από πλεονεκτική θέση. Λίγο αργότερα δε, ο Παρόλο είχε την δικιά του χαμένη ευκαιρία αλλά ο Χαντάνοβιτς του είπε «όχι».

Οι γηπεδούχοι ήταν γεμάτοι άγχος, είχαν και την… μουρμούρα από την κερκίδα με την τελευταία φάση στον αγώνα να καταγράφεται στο 87ο λεπτό όταν η κεφαλιά του Πέρισιτς κατέληξε στην αγκαλιά του Στρακόσια, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το φινάλε.