Λύτρωσε την Ίντερ ο Λαουτάρο!

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι ήταν καλύτερη σε όλο το ματς

Η Ίντερ είναι εδώ! Με γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, οι «νερατζούρι» έφυγαν με το «διπλό» από την έδρα της Πάρμα (0-1) και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα το 2019!

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι ήταν καλύτερη σε όλο το ματς, πίεζε διαρκώς αλλά η Πάρμα ήταν αυτή που έφτασε πιο κοντά στο γκολ στο πρώτο μέρος αλλά το σουτ του Ζερβινιό πήγε να... σπάσει το οριζόντιο δοκάρι. Στην επανάληψη, η Ίντερ σκόραρε με τον Βετσίνο αλλά το γκολ του ακυρώθηκε μέσω του VAR για χέρι και εν τέλει οι Μιλανέζοι πανηγύρισαν το τρίποντο χάρη στο εξαιρετικό τελείωμα του Λαουτάρο Μαρτίνεζ (79’), με τον Αργεντινό φορ να έχει περάσει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή δύο λεπτά νωρίτερα.