«Κηδεία» στο Μιλάνο και τέλος στο αήττητο της Ίντερ(vid)

Πριν την έναρξη της 17ης αγωνιστικής στη Serie A, η Ίντερ είχε να περηφανεύεται για το αήττητο σερί και την πρωτοπορία στην κούρσα του τίτλου. Πλέον, δεν έχει το πρώτο και είναι πιθανό να χάσει το δεύτερο, εφόσον κερδίσει μια εκ των Νάπολι ή Γιουβέντους. Αν, μάλιστα, κερδίσουν και οι δύο, θα βρεθεί στην τρίτη θέση.

Παρότι έπαιξε σαν «τη γάτα με το ποντίκι» την Ουντινέζε στο Μιλάνο, είχε τον απόλυτο έλεγχο και έχασε σωρεία ευκαιριών, εντούτοις γνώρισε την πρώτη της φετινή ήττα με σκορ 3-1. Άλλωστε, το ποδόσφαιρο δεν είναι δίκαιο άθλημα…

Οι «φριουλιάνι» άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Λαζάνια (14’), αλλά ένα λεπτό αργότερα, ο Ικάρντι (15’) έφερε το ματς στα ίσια. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 61’ ο Ντε Πολ με εκτέλεση πέναλτι, που υποδείχθηκε με τη βοήθεια του VAR, έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Μπαράκ (77’). Παρά τις προσπάθειες τους, οι «νερατζούρι» δεν μπόρεσαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι και το τελευταίο σφύριγμα βρήκε την Ουντινέζε μεγάλη θριαμβεύτρια με σκορ 3-1.

ΙΝΤΕΡ: Τελευταία Ενημέρωση