«Φρένο» της Σασουόλο στην Ίντερ!

Σπουδαίο αποτέλεσμα για την Σασουόλο μέσα στο Μιλάνο καθώς έφυγε... αλώβητη (0-0) από το «Τζουζέπε Μεάτσα» κόντρα στην Ίντερ!

Την... πάτησε η Ίντερ! Η σκληροτράχυλη, και φέτος, Σασουόλο κατάφερε να κρατήσει στο μηδέν την Ίντερ και να φύγει με ένα σπουδαίο αποτέλεσμα (0-0) σπό το «Τζουζέπε Μεάτσα», ενώ θα μπορούσε να πάρει ακόμη και το διπλό.

Ισορροπημένο σε όλη τη διάρκειά του το ματς, με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο αλλά να δυσκολεύονται φουλ κόντρα στην καλοστημένη ομάδα του Ντε Τζέρμπι. Η πρώτη φάση στο ματς ανήκε στους φιλοξενούμενους αλλά ο Λοκατέλι δεν κατάφερε να βρει δίχτυα από πλεονεκτική θέση στο 14’, με τους γηπεδούχους να απαντάνε τρία λεπτά μετά με την κεφαλιά του Βετσίνο να περνάει άουτ. Το ματς δεν είχε καλό ρυθμό, οι πολλές μονομαχίες κυριαρχούσαν και η Σασουόλο κρατούσε αρκετά εύκολα την ομάδα του Σπαλέτι μακριά από την εστία του Κονσίλι.

Μάλιστα, η Σασουόλο όχι μόνο παθητική δεν ήταν αλλά έψαχνε συνεχώς την κόντρα και την μία φάση που θα της... κάτσει για να γίνει γκολ. Και είχε την καλύτερη ευκαιρία στο ματς στο 55ο λεπτό αλλά ο Χαντάνοβιτς με εξαιρετική επέμβαση κράτησε το μηδέν στην προσπάθεια του Μπόατενγκ, η οποία ήταν και ότι καλύτερο είχε να επιδείξει το δεύτερο μέρος.