Νίκη χωρίς αντίκρισμα

Τη νίκη με 3-1 πέτυχε η Λάτσιο στην έδρα της Λάτσιο αλλά δεν προλαβαίνει το τρένο της Ευρώπης.

Η Λάτσιο μπήκε δυνατά στο ματς και στο 18ο λεπτό κέρδισε πέναλτι με τον Κεϊτά να κάνει το 1-0 από την άσπρη βούλα. Η Ίντερ ανέβασε στροφές και στο 31’ μετά από κόρνερ του Μπρόζοβιτς ο Αντρεόλι με κεφαλιά έκανε το 1-1 ενώ στο 37’ μετά από σέντρα από δεξιά του Καντρέβα, ο Χουντ με προβολή πέτυχε αυτογκόλ για το 1-2.

Στο 57ο λεπτό η Λάτσιο άγγιξε την ισοφάριση καθώς είχε δοκάρι με τον Ιμόμπιλε αλλά στο 74’ ο Έντερ από κοντά έκανε το 1-3. Μάλιστα από το 66’ η Λάτσιο είχε χάσει τον Κεϊτά με κόκκινη και στο 78ο λεπτό αποβλήθηκε και ο Λούλιτς με τη Λάτσιο να συνεχίζει με 9 παίκτες.

ΛΑΤΣΙΟ: Βάργκιτς, Γουάλας, Χουντ, Ντε Φρι (59’ Μπάστα), Άντερσον (78’ Κρέτσο), Μπίλια, Σάβιτς, Αλμπέρτο (67’ Λομπάρντι), Κεϊτά, Λούλιτς, Ιμόμπιλε

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ναγκατόμο, Μουρίγιο (23’ Σαντόν), Ντ’Αμπρόζιο, Αντρεόλι, Μπρόζοβιτς, Πέρισιτς, Καντρέβα, Έντερ (81’ Πιναμόντι), Μεδέλ (86’ Μπανέγα), Γκαλιαρντίνι

ΙΝΤΕΡ: Τελευταία Ενημέρωση