Τζένοα-Γιουβέντους 2-4: Μη θυμώνετε την Κυρία! (vid)

Με… τιμωρό τον Ντιμπάλα, η αντίπαλος του Ολυμπιακού, που έχανε 2-0 στο 7'(!) από την Τζένοα, πέρασε με 4-2 από τη Γένοβα

Παρότι βρέθηκε να χάνει 2-0 στο 7'(!), «πληρώνοντας» το γεγονός ότι -ακόμη- δεν έχει βρει τον αντικαταστάτη του Μπονούτσι, η Γιουβέντους, με τον Ντιμπάλα να πετυχαίνει χατ-τρικ, πέρασε εμφατικά, με 4-2 από τη Γένοβα και συνεχίζει με το απόλυτο (2/2) στη Serie A.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League ήταν, πραγματικά, καταιγιστική, αλλά αφού τη… θύμωσαν οι γηπεδούχοι, ανοίγοντας το σκορ στο 1', με αυτογκόλ του Πιάνιτς και διπλασιάζοντας τα τέρματά τους μόλις στο 7', με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Γκαλαμπίνοφ. Οι οπαδοί της Τζένοα έστησαν, ωστόσο, πολύ νωρίς… πάρτι στο ''Stadio Luigi Ferraris'', αφού λογάριασαν χωρίς τον… Ντιμπάλα!

Στο 14', λοιπόν, ο Αργεντινός μείωσε σε 2-1, με τον 23χρονο να εκτελεί άψογα από την άσπρη βούλα, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, του πρώτου ημιχρόνου, για το 2-2! Στο δεύτερο 45λεπτο και με την Τζένοα να έχει απογοητευτεί, οι «μπιανκονέρι» μπήκαν δυνατά και στο 62', με καταπληκτικό πλασέ του Κουαδράδο, πήραν «κεφάλι» στο σκορ, για να έρθει ξανά στα… χασομέρια ο Ντιμπάλα, να «γράψει» το τελικό 4-2.