Το απόλυτο η Γιούβε, ακολουθεί η Νάπολι!

Η Γιουβέντους νίκησε την Μπολόνια με 2-0 κι έκανε το 6Χ6, ενώ η Νάπολι επικράτησε με 3-0 Πάρμα και ακολουθεί σε απόσταση τριών βαθμών

Η Γιουβέντους κέρδισε εύκολα την Μπολόνια με 2-0, έκανε το 6X6.

η Γιουβέντους πίεσε από την αρχή και στο 11ο λεπτό ο Σκορούπσκι απέκρουσε το σουτ του Ματουϊντί, αλλά ο Ντιμπάλα με όμορφη προβολή από κοντά έκανε το 1-0 εν;vστο 16’ ο Ντιμπάλα γύρισε με τη μία από δεξιά και ο Ματουϊντί με όμορφο πλασέ από δύσκολη γωνία, διπλασίασε τα γκολ των «μπιανκονέρι». Στο 27’ ο Ρονάλντο άδειασε τον Παζ κι έκανε το σουτ από το πέναλτι αλλά ο Σκορούπσκι τον νίκησε.

Στο 60ο λεπτό, ο Σκορούπσκι είπε όχι σε σουτ του Κανσέλο από αριστερά, ενώ στο 85’ το σουτ του Ντιμπάλα πέρασε λίγο άουτ.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Περίν, Μπονούτσι, Μπαρτζάλι (86’ Σάντρο), Κουαδράδο (76 Μπερναρντέσκι), Μπενατιά, Κανσέλο, Ματουϊντί, Πιάνιτς (64’ Τσαν), Μπεντανκούρ, Ντιμπάλα, Ρονάλντο

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Ντανίλο, Ντάικς (86’ Ορζολίνι), Μ’Μπαγέ, Καλαμπρέζι, Παζ, Ντζεμαϊλί, Ντέστρο (68’ Σανταντέρ), Κρέιτσι, Νάγκι, Φαλτσινέλι (68’ Οκουόνκουο)

SERIE A’-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΜΠΟΛΟΝΙΑ: 2-0

Γήπεδο: AllianzStadium

Η Νάπολι έκανε το καθήκον της, κέρδισε με 3-0 την Πάρμα και ακολουθεί την πρωτοπόρο Γιουβέντους σε απόσταση τριών βαθμών.

Η Νάπολι μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 4ο λεπτό, ο Μίλικ έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Ινσίνιε από οντά πλάσαρε για το 1-0. Στο 21’ μετά από κόντρες η μπάλα στρώθηκε στον Ζιελίνσκι που μόνος με τον Ζέπε, πλάσαρε άστοχα, ενώ στο 32΄ο Ινσίνιε με σουτ, τράνταξε το δοκάρι της Πάρμα.

Στο 42ο λεπτό ο Ζέπε πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Ινσίνιε, ενώ στο 47’ ο Ιταλός έβγαλε κάθετα για τον Μίλικ που με ιδανικό πλασέ εκτός περιοχής, έγραψε το 2-0. Και στο 84’ ο Βέρνι έβγαλε όμορφα για τον Μίλικ που μέσα από την περιοχή έκανε το 3-0.

ΝΑΠΟΛΙ: Καρνέζης, Μαλκουί, Μακσίμοβιτς, Κουλιμπαλί, Ρουί, Ρουίθ, Άλαν, Ντιαβαρά, Ζιελίνσκι (76’ Βέρζι), Ινσίνιε (68’ Μέρτενς), Μίλικ (85’ Ουνάς)

ΠΑΡΜΑ: Ζέπε, Ιακοπίνι, Άλβες, Γκαλιόλο, Γκόμπι, Μπαρίλα, Στούλατς, Ντεϊόλα, Τσιτσιρέτι (61’ Σιλιγκάρντι), Ινγκλέζε (65’ Τσεράβολο), Ντι Γκαούντιο (78’ Σπροτσάτι)

ΝΑΠΟΛΙ-ΠΑΡΜΑ: 3-0

Γήπεδο: Σαν Πάολο

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση