Καθάρισε ο Φαβίλι για τη Γιουβέντους - Αγωνίστηκε ο Κάστανος!

Οι Ιταλοί επικράτησαν με 2-0 επί της Μπάγερν Μονάχου για το International Champions Cup

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αντρέα Φαβίλι η Γιουβέντους επικράτησε 2-0 της Μπάγερν Μονάχου για το International Champions Cup.

Η ιταλική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό της συνάντησης όταν από λάθος του Ουλράιχ, ο Μαρκίζιο έστρωσε στον Φαβίλι για να στείλει αυτός τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 40' ο νεαρός επιθετικός των "μπιανκονέρι" εκμεταλλεύτηκε την απουσία της άμυνας των Βαυαρών, βγήκε σε θέση τετ-α-τετ και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.

Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν σε έναν ακόμα αγώνα πολλές αλλαγές δοκιμάζοντας σχήματα και πρόσωπα. Η Μπάγερν είχει την κατοχή με 70% όμως αυτό δεν ήταν αρκετό. Παράλληλα είχε και 20 τελικές, εκ των οποίων μόλις οι 6 ήταν στην εστία. Αντίθετα η Γιουβέντους με 9 τελικές είχε επίσης 6 στον στόχο και κατάφερε να βρει δυο τέρματα.

Να σημειώσουμε πως στο 71' του αγώνα ο Κάστανος πέρασε ως αλλαγή στη θέση του Πιάνιτς, ενώ μερικά λεπτά αργότερα έχασε και μια πολύ καλή στιγμή με σουτ εκτός περιοχής.