Γιουβέντους-Πάρμα 3-3: Μυθική απόδραση στο φινάλε (vid)

Πάρμα από τα... παλιά! Η ομάδα του Ρομπέρτο Νταβέρσα πήρε παλικαρίσιο βαθμό μέσα στην έδρα της Γιουβέντους, με τον Ζερβινιό να ισοφαρίζει στο φινάλε με 3-3

Μυθική Πάρμα, τρομερός Ζερβινιό και παλικαρίσιος βαθμός της ομάδας του Ρομπέρτο Νταβέρσα μέσα στην έδρα της Γιουβέντους! Η ιστορική Πάρμα θύμησε κάτι από την παλιά σπουδαία ομάδα και με τρομερό come back και γκολ του Ζερβινιό στις καθυστερήσεις πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με 3-3!

Το ματς ήταν εξαιρετικό από το ξεκίνημά του. Ο Κριστιάνο στο 36’ έδωσε το προβάδισμα στη Γιούβε, με τον Ρουγκάνι στο 62’ να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, η οποία έδειχνε να καθαρίζει το παιχνίδι! Κι όμως, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν δύο λεπτά μετά με τον Μπαριγιά, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς. Ένα ακόμη γκολ του Κριστιάνο στο 66ο λεπτό έδωσε εκ νέου αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους αλλά η Πάρμα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.

Αρχικά, η ομάδα του Νταβέρσα μείσε σε 3-2 με τον Ζερβινιό στο 72ο λεπτό, με τον Ιβοριανό επιθετικό να... χτυπάει ξανά στο φινάλε (90+3’) και να... τεζάρει την Γιουβέντους, η οποία πλήρωσε τις πολλές της απουσίες!

Η Γιουβέντους δέχτηκε για πρώτη φορά μετά τις 19 Νοεμβρίου του 2017 τρία τέρματα σε ματς πρωταθλήματος (σσ. είχε ηττηθεί από την Σαμπντόρια στη Γένοβαμε 3-2), ενώ είχε να απολέσει προβάδισμα δύο τερμάτων από τις 9 Μαΐου του 2011 όταν είχε έρθει ισόπαλη με 2-2 με την Κιέβο εντός έδρας.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση