Αλέγκρι: «Είχαμε τους βαθμούς στο τσεπάκι»

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο τεχνικός της Γιούβε με την ισοφάριση στο φινάλε

Έξι γκολ μέσα σε τέσσερις ημέρες δέχθηκε η Γιουβέντους η οποία μετά τον αποκλεισμό της από το κύπελλο Ιταλίας από την Αταλάντα, δεν κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες με αντίπαλο την Πάρμα στο Τορίνο. Η ομάδα του Μαξιμιλιάνο Αλέγκρι βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 62ο λεπτό ωστόσο εφησυχάστηκε με αποτέλεσμα δύο γκολ του Βραζιλιάνου Ζερβίνιο στα τελευταία 15 λεπτά, να της στερήσουν το τρίποντο.

Η εξέλιξη αυτή δεν έγινε δεκτή με ήπιο τρόπο από τον προπονητή της «Μεγάλης Κυρίας», ο οποίος μιλώντας στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου ανέφερε μεταξύ άλλων:

«Σε αρκετές περιπτώσεις χρειάστηκε να αμυνθούμε δύο εναντίον δύο και σε τέτοιες μονομαχίες κάποτε κερδίζεις και κάποτε χάνεις. Καταφέραμε να διαχειριστούμε την πίεση αλλά δεν είχαμε μια συμπαγή εικόνα στα μετόπισθεν.

Στο δεύτερο και το τρίτο γκολ που δεχθήκαμε κάναμε αβίαστα λάθη δίνοντας τους χώρο, παίζοντας άτσαλα με τη μπάλα. Είχαμε τους βαθμούς στο τσεπάκι και αυτό είναι κρίμα διότι χάσαμε από τη συγκέντρωσή μας.

Στα παιχνίδια με Λάτσιο και Αταλάντα παρουσιάσαμε λάθη τα οποία οφείλουμε να δουλέψουμε. Το θετικό είναι ότι έχουμε καταφέρει να κτίσουμε μιαν καλή διαφορά στο βαθμολογικό πίνακα.»

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση