Ακάθεκτη για τον τίτλο η Γιούβε με εκπληκτικό Ντιμπάλα (vid)

Με τους Ντιμπάλα, Κεντίρα και Κριστιάνο να σκοράρουν, η Γιουβέντους επικράτησε εύκολα με 3-0 της Φροζινόνε και συνεχίζει ακάθεκτη προς το όγδοο διαδοχικός της πρωτάθλημα.

Το... τρένο της Γιουβέντους δεν σταματάει πουθενά! Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι επικράτησε εύκολα με 3-0 της Φροζινόνε, αγνοεί την ήττα στο φετινό πρωτάθλημα και συνεχίζει ακάθεκτη προς το όγδοο διαδοχικό της Σκουντέτο!

Ο Ντιμπάλα άνοιξε το σκορ για την Γιουβέντους στο 6ο λεπτό με ασύλληπτο σουτ, συνεχίζοντας την φετινή του... παράδοση να σκοράρει μόνο πριν το πρώτο τέταρτο του αγώνα, για να έρθει ο Κεντίρα έντεκα λεπτά αργότερα να «διπλασιάσει» τα τέρματα της ομάδας του.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα και έδωσαν χώρους στους αντιπάλους τους, οι οποίοι έφτιαξαν ορισμένες ευκαιρίες για να σκοράρουν αλλά δυσκολευόντουσαν να βρουν εστία! Η Γιουβέντους πήγαινε... λάου λάου το ματς καθώς είχε το άνετο προβάδισμα και ο «καυτός» Κριστιάνο Ρονάλντο έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» στο 63ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Στη συνέχεια, ο Αλέγκρι θέλησε να δώσει ορισμένες ανάσες σε Κριστιάνο, Κεντίρα και Μπονούτσι που έχουν τραβήξει το... κουπί στη φετινή σεζόν καθώς η ομάδα του φιλοξενείται την ερχόμενη Τετάρτη από την Ατλέτικο στην Μαδρίτη για την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους «16» του Champions League.