Γλίτωσε στο 90+2’ η Γιούβε

Μια ανάσα από τα πρώτο της διπλό επί της Γιουβέντους βρέθηκε η Τορίνο για πρώτη φορά μετά από το 1995 ωστόσο ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν είχε άλλη απόψε και με γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε στους «μπιανκονέρι» την ισοπαλία 1-1.

Στο 15ο λεπτό η Γιουβέντους άγγιξε το γκολ καθώς ο Ντιμπάλα σέντραρε και ο Μπενατιά με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι του Χαρτ ενώ ως την ανάπαυλα δεν υπήρξε άλλη μεγάλη φάση.

Και στο 52ο λεπτό η Τορίνο πάγωσε το «Γιουβέντους Στάντιουμ». Ο Λιάγιτς εκτέλεσε πανέμορφα ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή κι έκανε το 0-1. Όμως στο 57’ η Τορίνο έχασε με κόκκινη τον Άκουα, ενώ στο 90+2’ ο Ιγκουαΐν έκανε τρομερό κατέβασμα και με συρτό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-1.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Νέτο, Λιχτστάινερ, Μπενατιά, Μπονούτσι, Ασαμόα, Κεντίρα, Ρινκόν (69’ Πιάνιτς), Κουαδράδο, Ντιμπάλα (80’ Σάντρο), Στουράρο (56’ Ιγκουαΐν), Μάντζουκιτς

ΤΟΡΙΝΟ: Χαρτ, Τζαπακόστα, Ροσετίνι, Μορέτι, Μολινάρο, Άκουα, Φαλκέ (83’ Ιτούρμπε), Μπαζέλι (75’ Όμπι), Λιάγιτς, Μπελότι, Μπογέ (63’ Μπενάσι)

Πηγή: aek365.com

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση