Ανατροπή και επιστροφή στις νίκες για τη Σαμπντόρια

Η Σαμπντόρια έκανε την ανατροπή κόντρα στη Σπαλ (2-1), για την 7η αγωνιστική της serie a και την προσπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Σαμπντόρια, που μπορεί να δυσκολεύτηκε κόντρα στη Σπαλ, αλλά με ανατροπή επικράτησε 2-1 και επέστρεψε στα τρίποντα. Έπειτα από την ήττα με 1-0 από την Ιντερ και την ισοπαλία 0-0 με την Κάλιαρι, η ομάδα από τη Γένοβα«γεύτηκε» τη χαρά της νίκης και προσπέρασε την αντίπαλό της στη βαθμολογία.

Η Σπαλ άνοιξε το σκορ με τον Αλμπέρτο Παλόσκι στο 21’, αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Πολωνός Κάρολ Λινέτι έφερε το ματς στα ίσια, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στην επανάληψη, η Σαμπντόρια μπήκε αποφασισμένη για να πάρει τη νίκη. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Γκρεγκουάλ Ντεφρέλ βρήκε δίχτυα και έκανε το 2-1 για την ομάδα του, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Η Σαμπντόρια ανέβηκε στους 11 βαθμούς, ενώ η Σπαλ παρέμεινε στους 9.