24 sports

«Σκόρπισε» την Αλαβές η Χετάφε!

Τεσσάρα της Χετάφε πάνω στην Αλαβές για την Πριμέρα Ντιβιζιόν

Πραγματοποιώντας φοβερή εμφάνιση, η Χετάφε έκανε ότι ήθελε την Αλαβές, φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση με 4-1 σκορ!

Πω πω μια Χετάφε!

Πραγματοποιώντας φοβερή εμφάνιση, οι Μαδριλένοι έκαναν μια… χαψιά την Αλαβές και επικράτησαν με 4-1! Με αυτή τους τη νίκη ανέβηκαν στην 10η θέση του πρωταθλήματος με 16 βαθμούς, αφήνοντας τους ηττημένους στη ζώνη του υποβιβασμού και τους 6 πόντους.

H Χετάφε μπήκε με τα… μπούνια στο ματς και πριν καν συμπληρωθούν δέκα λεπτά βρέθηκε να προηγείται με 2-0, με τους Μπεργκάρα και Μολίνα να σκοράρουν. Την… σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Άνχελ, ο οποίος με δύο τέρματα σε διάστημα έντεκα λεπτών στην επανάληψη (53’, 64’) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, με τον Σάντος να σκοράρει στο 81ο λεπτό το γκολ της τιμής για την Αλαβές.