Τεράστια έκπληξη στο Κύπελλο Ισπανίας: Η Φορμεντέρα απέκλεισε την Μπιλμπάο! (vid)

Έκπληξη στο Κύπελλο Ισπανίας

Θύμα μιας τεράστιας έκπληξης έπεσε η Αθλέτικ Μπιλμπάο. Γνώρισε την ήττα 1-0 στο Σαν Μαμές από την Φορμεντέρα της τρίτης κατηγορίας!

Απίστευτο κάζο για την Αθλέτικ Μπιλμπάο! Αποκλείστηκε από τους 16 του Κυπέλλου Ισπανίας από την άσημη Φορμεντέρα με ήττα 1-0 στο Σαν Μαμές!

Οι Βάσκοι είχαν έρθει ισόπαλοι 1-1 στο πρώτο παιχνίδι και ήθελαν νίκη ή έστω μια λευκή ισοπαλία για να πανηγυρίσουν την κατάκτηση του εισιτηρίου της επόμενης φάσης.

Ωστόσο, τίποτα από όλα αυτά δεν συνέβη... Αντίθετα, η Φορμεντέρα, η οποία αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία νίκησε 1-0 και πέρασε στην επόμενη φάση. Το νικητήριο τέρμα το πέτυχε ο Άλβαρο Μουνίθ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την ίδια στιγμή η Ατλέτικο Μαδρίτης έπαιρνε μια εύκολη νίκη 3-0 απέναντι στην Έλτσε και πανηγύριζε την πρόκρισή της. Στο 31ο λεπτό ο Χιμένεθ έκανε το 1-0 και ο Τόρες με δύο γκολ (33’ και 68’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Τέλος η Λας Πάλμας πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου αν και ηττήθηκε 3-2 από την Λα Κορούνια στην έδρα της. Ωστόσο η νίκη 4-1 στο πρώτο ματς ήταν αρκετή για να της έχει δώσει ένα μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση όπως και έγινε...

Πηγή:sport-fm.gr

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση