Τέλειωσε το ευρωπαϊκό όνειρο της Τζιρόνα

Η Εϊμπάρ πέρασε με 4-1 από την έδρα της Τζιρόνα

Ευρώπη τέλος για την Τζιρόνα που έχασε με 4-1 από την Εϊμπάρ. Η Εϊμπάρ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στο 9ο μόλις λεπτό ο Γκαρσία άφησε όμορφα για τον Κίκε κι εκείνος από κοντά έκανε το 0-1. Στο 22’ και στο 24’ η Τζιρόνα απείλησε με τους Στουάνι και Πόρτου ενώ στο 27’ ο Γκρανέλ έχασε απίθανη ευκαιρία εξ επαφής. Και στο 38ο λεπτό μετά από κόρνερ του Ινούι, ο Κίκε με κεφαλιά έγραψε το 0-2.

Στο 44’ και πάλι ο Κίκε απείλησε ενώ στο 47’ το σουτ του Πόρτου έξυσε το δοκάρι της Εϊμπάρ και στο 56’ η Τζιρόνα έφτασε στο γκολ. Οι Παίκτες του Ματσίν άλλαξαν όμορφα και ο Αδάι από κοντά έκανε το 1-2. Όμως στο 82’ ο Ινούι έβγαλε όμορφα για τον Χορδάν κι εκείνος πλάσαρε τον Μπόνο για το 1-3 και στο 90’ ο Ινούι άλλαξε με τον Κίκε και με σουτ έκανε το 1-4.

ΤΖΙΡΟΝΑ: Μπόνο, Αλκαλά, Μουνιέσα (80’ Λοσάνο), Χουάνπε, Μόχικα, Αδάι Μπενίτεθ, Μπόρα Γκαρσία, Πόρτου, Γκρανέλ, Στουάνι, Τιμόρ (67’ Αλέις Γκαρσία)

ΕΪΜΠΑΡ: Ριέσγο, Ινούι, Ντιόπ, Ολιβέιρα, Άνχελ, Λομπάν, Ορεγιάνα (86’ Εσκαλάντε), Κίκε, Πένια, Ντάνι Γκαρσία, Λεόν (30’ Ίβι, 69’ Χορδάν)