«Σκότωσε» τη Σεβίλλη ο Άνχελ

Η ομάδα του Ματσίν γνώρισε οδυνηρή εντός έδρας ήττα με 2-0

Πολύ κακό ξεκίνημα στη σεζόν για τη Σεβίλλη, που δεν έχει ακόμη νίκη στο «Σάντσεθ Πιθχουάν». Η ομάδα του Ματσίν γνώρισε οδυνηρή εντός έδρας ήττα με 2-0 από τη Χετάφε, με τον Άνχχελ Ροντρίγκες να πετυχαίνει και  τα δύο γκολ.

Καταστροφικό ήταν το πρώτο μέρος για τη Σεβίλλη, καθώς στο 5ο μόλις λεπτό, ο Μολίνα βρήκε κάθετα τον Άνχελ που με διαγώνιο πλασέ από αριστερά έκανε το 1-0. Στο 16’ και στο 17’ οι Μολίνα και Σαράμπια έχασαν μεγάλες ευκαιρίες και στο 38’ ο Γκόμεθ έκανε απίθανο λάθος και ο Άνχελ από κοντά πλάσαρε για το 0-2. Στο 40’ ο Νολίτο βρέθηκε μόνος με τον Σορία αλλά κατάφερε να αστοχήσει ενώ στο 44’ ο Βάτσλικ νίκησε σε μοναδικό τετ α τετ τον Πορτίγιο κι ενώ όλο το «Πιθχουάν» αποδοκίμαζε τη Σεβίλλη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη και πέτυχαν κανονικότατο γκολ με τον Μπεν Γεντέρ στο 50’ αλλά παρά τη χρήση του VAR ο ρέφερι το ακύρωσε για οσφάιντ! Στο 59’ ο Άνχελ έχασε μεγάλη ευκαιρία για το χατ τρικ ενώ στο 90’ το σουτ του Σαράμπια κόντραρε σε σώματα.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Βιδάλ, Γκόμεθ, Κίερ, Νιανιό, Μέσα (46’ Μπεν Γεντέρ), Σαράμπια (70’ Πρόουμς), Νάβας, Μπανέγα, Νολίτο (46’ Β’ασκες), Αντρέ Σίλβα

ΧΕΤΑΦΕ: Σορία, Καμπρέρα, Σουάρεθ, Αντούνες, Γκονζάλεθ, Μακσίμοβτς, Ντζενέ (78’ Κριστόφορο), Πορτίγιο, Μολίνα, Άνχελ (62’ Σιμπασάκι), Ντιαγέ (70’ Φουλκιέ).

Πηγή: aek365.com