Παλικαρίσιος βαθμός για τη Σεβίλλη

Οι Ανδαλουσιανοί έχαναν με 2-0 στην έδρα τους, έχασαν με κόκκινη τον Μπανέγα κι όμως μέσα σε τέσσερα λεπτά πέτυχαν δύο γκολ και πήραν την ισοπαλία από την Εϊμπάρ

Παλικαρίσιος βαθμός για τη Σεβίλλη, που ως το 88ο λεπτό έχανε με 2-0 από την Εϊμπάρ, αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο κι όμως πήρε την ισοπαλία, 2-2.

Στο 3ο μόλις λεπτό το διαγώνιο σουτ υο Σαράμπια έξυσε το δοκάρι του Ριέσγο ενώ στο 22’ ο Ορεγιάνα ευνοήθηκε από τις κόντρες και με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Στο 41’ ο Ριέσγο βγήκε με τα πόδια και πρόλαβε τον Μπεν Γεντέρ, ενώ στο 64’ μετά από κόρνερ του Ζορδάν, ο Αρμπίγια πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Τσαλρς με νέα κεφαλιά έκανε το 0-2.

Τα πράγματα δυσκόλεψαν κι άλλο για τη Σεβίλλη στο 84’ καθώς έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπανέγα αλλά στο 88’ ο Μπεν Γεντέρ με κοντινό πλασέ μείωσε σε 1-2 και στο 90+2’ ο Σαράμπια ισοφάρισε σε 2-2 με προβολή μετά από σέντρα του Πρόουμς.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Βέμπερ, Κίερ, Καρίζο (73’ Χιλ), Μέσα (62’ Βάσκες), Εσκουδέρο (61’ Νάβας), Πρόουμς, Μπανέγα, Σαράμπια, Αντρέ Σίλβα, Μπεν Γεντέρ

ΕΪΜΠΑΡ: Ριέσγο, Ραμίς (57’ Ολιβέιρα), Αρμπίγια, Κότε, Κουκουρέγια, Ντιόπ, Ορεγιάνα, Ζορδάν, Πένια, Τσαρλς (82’ Κίκε), Ενρίχ (71’ Εσκαλάντε)

ΣΕΒΙΛΛΗ: Τελευταία Ενημέρωση