Έπαιξε με τη φωτιά και… κινδυνεύει να καεί η Σεβίλλη

Τεράστιο βήμα πρόκρισης για τη Σταντάρ Λιέγης

Τεράστιο βήμα πρόκρισης για τη Σταντάρ Λιέγης. Οι Βέλγοι, που ήταν με την πλάτη στον τοίχο, νίκησαν 1-0 τη Σεβίλλη στη Λιέγη και ξαναμπήκαν και μάλιστα δυναμικά στο κόλπο. Το μοναδικό γκολ στο ματς σημείωσε ο Εντζεπό στο 62ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια η ομάδα της Ανδαλουσίας έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Σαράμπια. Η Σεβίλλη δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση και πλέον καίγεται για νίκη απέναντι στην Κράσνονταρ την τελευταία αγωνιστική.

Αγχώθηκε όμως τελικά η Κράσνονταρ έκανε το εντός έδρας 3/3. Η Ακισάρ, παρότι δεν είχε βαθμολογικό κίνητρο, έβαλε δύσκολα στους Ρώσους που τελικά επικράτησαν 2-1 με ανατροπή. Οι Τούρκοι άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Σερζίνιο ύστερα από ασίστ του πρώην εξτρέμ της ΑΕΚ, Έλντερ Μπαρμπόσα. Οι γηπεδούχοι απάντησαν σε καθοριστικό σημείο με τον Γκαζίνσκι (48’) και τελικά χάρη στο τέρμα του Αρί στο 57ο λεπτό κατάφεραν να φτάσουν τους 12 βαθμούς στον όμιλο και αν δεν ηττηθούν την τελευταία αγωνιστική στην Ανδαλουσία θα περάσουν χωρίς να χρειαστεί να μπλέξουν με σενάρια τριπλής ισοβαθμίας.