Ξεκίνησε με τριάρα η Ρεάλ (vid)

Στο ρελαντί πέρασε από το «Ριαθόρ» η Ρεάλ, καθώς με τα γκολ των Μπέιλ, Κασεμίρο και Κρος η ομάδα του Ζιντάν επικράτησε με 0-3 της Λα Κορούνια στην πρεμιέρα της Primera Division.

Δεν έπεσε θύμα έκπληξης η Ρεάλ στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος, με την «βασίλισσα» να καθαρίζει από το πρώτο ημίχρονο το ματς με την Λα Κορούνια στο Ριαθόρ.

Με την συμπλήρωση 20 λεπτά αγώνα ο Μπέιλ άνοιξε το σκορ, όταν πήρε την ασίστ από τον Μπενζεμά στέλνοντας την μπάλα στην κενή εστία. Επτά λεπτά αργότερα ο Μαρσέλο έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά και ο Κασεμίρο χωρίς πρόβλημα έγραψε από κοντά το 0-2 για την Ρεάλ.

Mάλιστα για να βρεθεί η μπάλα στα δίχτυα προγήθηκαν 44 πάσες των παικτών της Ρεάλ σε 107 δευτερόλεπτα, με τους παίκτες του Ζιντάν να παραδίδουν μαθήματα!

Xωρίς τον τιμωρημένο Κριστιάνο, οι πρωταθλητές δεν είχαν κανένα πρόβλημα ούτε στην επανάληψη με τον Κρος να «κλειδώνει» το ματς στο 62΄, όταν ο Μπέιλ του έδωσε την ασίστ και ο Γερμανός διεθνής με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

O Σέρχιο Ράμος ωστόσο δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα για αγκωνιά.

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση