Το έκανε ξανά η Ρεάλ! (vid)

Σούπερ επιθετικοί, με άμυνα παιδική χαρά, οι Μαδριλένοι πέρασαν με το χορταστικό 3-5 από την έδρα της Μπέτις

Είδε τον Μαρσέλο να τραυματίζεται και να γίνεται αναγκαστική αλλαγή στο 30'. Είδε την Μπέτις να φέρνει «τούμπα» το γκολ του Ασένσιο από το 11' μέσα σε ένα πεντάλεπτο, με το τέρμα του Μαντί (33') και το αυτογκόλ του Νάτσο (37').

Και μετά… ποιος την είδε και δεν τη φοβήθηκε!

Πέντε μέρες μετά την ανατροπή (3-1) επί της Παρί Σεν Ζερμέν στο Champions League, η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε… ανατροπή στην ανατροπή των Ανδαλουσιανών και με το απίστευτο 5-3 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» έδειξε -ξανά- πως συνέρχεται για τα καλά!

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν βγήκε… θυμωμένη στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της La Liga και μέσα σε ένα δεκάλεπτο, Σέρχιο Ράμος (50') και Μάρκο Ασένσιο (59'), με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έδωσαν εκ νέου το προβάδισμα στην καταιγιστική «βασίλισσα»! Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, δε, να γράφει και αυτός το όνομά του στον φωτεινό πίνακα στο 65' για το 2-4, όλα τελείωσαν για την Μπέτις.

Η τελευταία, ωστόσο, που απέδειξε γιατί βρίσκεται τόσο ψηλά φέτος, «παλεύοντας» για την έξοδό της στην Ευρώπη, δεν παράτησε το ματς και στο 85' το έκανε… ροντέο, με τον Σέρχιο Λεόν να διαμορφώνει το 3-4, αλλά, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπενζεμά, που είχε περάσει λίγο νωρίτερα στο παιχνίδι, έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 5-3 των Μαδριλένων!

Πηγή:sport-fm.gr