Τι είπε ο Ρομπέρτο στο τετ-α-τετ με τον Κριστιάνο

Ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού και νυν της Μάλαγα αντιμετώπισε χθες τον Πορτογάλο σταρ

Μια αγκαλιά και λίγες κουβέντες αντάλλαξαν μετά το τέλος της χθεσινής, δραματικής, αναμέτρησης μεταξύ Ρεάλ Μαδρίτης και Μάλαγα, οι Κριστιάνο Ρονάλντο και Ρομπέρτο Χιμένεθ. Ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Πειραιώς επαναπατρίστηκε και υπερασπίζεται την εστία της ισπανικής ομάδας, αγωνιζόμενος ψες απέναντι στους «γκαλάκτικος» στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου».

Μάλιστα ο Ισπανός άσος κατάφερε στο 76ο λεπτό να πει «όχι» στον Ρονάλντο στη μονομαχία από τα έντεκα βήματα, ωστόσο ο Πορτογάλος νίκησε τον Ρομπέρτο σε δεύτερο χρόνο και αφού πήρε το ριμπάουντ από την απόκρουση. Μετά λοιπόν το τέλος του αγώνα που βρήκε τους Μαδριλένους να επικρατούν δύσκολα με 3-2, ο Ισπανός, είπε στον επιθετικό της Ρεάλ τα εξής:

««Η εμφάνισή μου ήταν απάντηση για όλες τις φορές που ο Ρονάλντο ήταν... απελπισία για μένα. Τον εκτιμώ πολύ ως παίκτη και πάντα έχουμε καλά αισθήματα ο ένας για τον άλλον μέσα στο γήπεδο. Ήθελε πολύ να σκοράρει και του είπα ότι σως άξιζε να να είχε σκοράρει και στο πρώτο ημίχρονο»

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση