Ρεάλ-Τζιρόνα 6-3: Κριστιάνο on fire! (vid)

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ πέτυχε καρέ κόντρα στη μαχητική Τζιρόνα

Στην 3η θέση επέστρεψε η Ρεάλ που κέρδισε με 6-3 την Τζιρόνα, με τον Κριστιάνο να κάνει όργια. Ο on fire μέσα στο 2018 Πορτογάλος σούπερ σταρ πέτυχε καρέ(!) και συνέβαλε τα μέγιστα προκειμένου να διαμορφωθεί το εντυπωσιακό αποτέλεσμα.

Στο 5’ ο Μπόνο απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Ρονάλντο και στο 7 ο Βάσκεθ έχασε απίθανη ευκαιρία από κοντά. Τελικά στο 11’ o Κρόος σέντραρε από αριστερά και ο Ρονάλντο με πλασέ από το πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 15’ και στο 16’ οι κεφαλιές των Πόρτου και Ρονάλντο πέρασαν μόλις έξω, ενώ στο 20’ ο Μπόνο είπε όχι σε τετ α τετ με τον Ασένσιο. Στο 23ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Βάσκεθ, ενώ στο 28’ ο Νάβας είπε όχι σε τετ α τετ με τον Πόρτου. Αλλά από το κόρνερ, ο Στουάνι με φοβερή κεφαλιά έκανε το 1-1. Στο 36’ ο Μπόνο έσωσε μετά από σουτ του Ασένσιο.

Οι «μερένχες» μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και στο 48’, ο Μπενζεμά έβγαλε κάθετα στον Ρονάλντο κι εκείνος από κοντά με σουτ έκανε το 2-1. Στο 57’ ο Μπενζεμά έκανε φοβερή ενέργεια και άνοιξε στον Ρονάλντο ο οποίος αστόχησε και στο 59’, ο Μπενζεμά γύρισε από αριστερά, ο Ρονάλντο έστρωσε όμορφα στον Βάσκεθ που πλασάρε από κοντά για το 3-1. Τέσσερα λεπτά μετά, ο Νάτσο με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι του Μπόνο, ενώ στο 64’ ο κίπερ της Τζιρόνα είπε όχι σε πλασέ του Μπενζεμά και στην επαναφορά ο Ρονάλντο έκανε το 4-1 με νέο πλασέ. Στο 67’ ο Στουάνι με νέα κεφαλιά μείωσε σε 4-2, ενώ στο 80’ η κεφαλιά του Βαράν πέρασε λίγο έξω. Και στο 86ο λεπτό, ο Μόντριτς πέρασε πανέμορφα στον Μπέιλ που πλασάρε τον Μπόνο για το 5-2. Αλλά στο 88’ μετά από κόρνερ, ο Χουάνπε με κεφαλιά μείωσε σε 5-3 και στο 90+2’ ο Κρόσο πε΄ρασε ιδανικά στον Κριστιάνο που από κοντά πλασάρε για το 6-3.

ΡΕΑΛ: Νάβας, Μαρσέλο, Νάτσο, Βαράν, Καρβαχάλ, Κόβασιτς (71’ Μόντριτς), Κρόος, Βάσκεθ, Ασένσιο (71’ Μπέιλ), Μπενζεμά (83’ Ίσκο), Ρονάλντο.

ΤΖΙΡΟΝΑ: Μπόνο, Μόχικα, Μαφέο (83’ Ασάι Μπενίτεθ), Χουάνπε, Ραμάλιο, Εσπινόσα, Γκαρσία (69’ Λοσάνο), Πόρτου, Γκρανέλ, Πονς, Στουάνι (87’ Ολουνγκά)