Με τεσσάρα το τρία στα τρία η «βασίλισσα»(vid)

Μπέιλ και Μπενζεμά την οδηγούν

Μόνο στο πρώτο μέρος συνάντησε δυσκολίες η «βασίλισσα», αφού μετά το 1-1 του πρώτου μέρους, το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο και με τον Καρίμ Μπενζεμά να σημειώνει δύο τέρματα κι ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράμος καθάρισε στα πρώτα 21 λεπτά της επανάληψης και πήρε το τρίτο τρίποντο.

Ο Γκάρεθ Μπέιλ άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ με ένα ωραίο σουτ με το δεξί μάλιστα στο 17ο λεπτό. Ο Καρίγιο όμως έφερε το σκορ στα ίσια για τη Λεγανές στο 24ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που είχαν στη βασική τους σύνθεση τον Σιόβα.

Στην επανάληψη οι παίκτες της «βασίλισσας» ήταν καταιγιστικοί. Πήραν το προβάδισμα με κεφαλιά του Μπενζεμά ύστερα από σέντρα του Ασένσιο για το 2-1, ενώ στο 61’ ο Γάλλος με δεξί σουτ έκανε το 3-1. Ο Ράμος από την άσπρη βούλα έκλεισε το σκορ για το 4-1 στο 66’.