Η Εϊμπάρ ταπείνωσε τη Ρεάλ! (vid)

Οι Μαδριλένοι γνώρισαν μια ντροπιαστική ήττα με 3-0

Η Εϊμπάρ διέσυρε τη Ρεάλ με 3-0 στην έδρα της και έγραψε ιστορία, πανηγυρίζοντας την πρώτη της νίκη απέναντι στην ομάδα της Μαδρίτης, η οποία ήρθε με ένα εμφαντικό σκορ.

Η ομάδα του Σαντιάγκο Σολάρι ήταν αγνώριστη. Οι παίκτες της Ρεάλ έγιναν έρμαιο στις ορέξεις των ποδοσφαιριστών της Εϊμπάρ, οι οποίοι ταπείνωσαν τους αστέρες των εκατομμυρίων.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 16ο λεπτό με τον Εσκαλάντε. Στο 52’ ο Ένριχ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Κίκε έκανε το 3-0 από κοντά.

Οι συνθέσεις:

ΕΪΜΠΑΡ: Ριέσγο, Πένια, Ολιβέιρα, Ραμίς, Κότε, Ορεγιάνα, Εσκαλάντε, Ζορδάν, Κουκουρέγια, Ενρίχ (73’ Τσαρλς), Κίκε Γκαρσία (88’ Ντε Μπλάσις)

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Ράμος, Μαρσέλο, Βαρά, Οντριοθόλα (54’ Καρβαχάλ), Θεμπάγιος, Κρόος, Μόντριτς (63’ Ίσκο), Ασένσιο (74’ Βινίσιους), Μπενζεμά, Μπέιλ