Φιλική τριάρα της Ρεάλ στην Μίλαν (video)

Γκολ στο ντεμπούτο ο Ιγουαΐν, δύο γκολ οι Μαδριλένοι στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου..

Η Ρεάλ υποδέχθηκε την Μίλαν σε φιλική αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 3-1 στο ματς που ο Ιγουαΐν πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα των ροσονέρι.

Το ματς ξεκίνησε εντυπωσιακά, με τον Μπενζεμά να κάνει το 1-0 μόλις στο 2’ και τον Ιγουαΐν να απαντάει άμεσα για το 1-1 στο 4’. Ο ρυθμός ήταν πολύ καλός, αμφότερες οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους και στο 1’ των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μπέιλ έκανε από κοντά το 2-1.

Η εικόνα δεν άλλαξε στην επανάληψη, το τέμπο ήταν και πάλι υψηλό, όμως αυτή τη φορά έπρεπε να περιμένουμε τις καθυστερήσεις για να δούμε κάποιο γκολ, με τον Μαγιοράλ να κάνει το τελικό 3-1, παίρνοντας το ριμπάουντ από κοντά

Ρεάλ (Λοπετέγκι): Νάβας (78’ Λούνιν), Μαρσέλο (46’ Νάτσο), Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Καρβαχάλ (77’ Λόπεθ), Καζεμίρο (46’ Θεμπάγιος), Κρόος (60’ Γιορέντε), Ίσκο (76’ Μόντριτς), Ασένσιο (77’ Βινίσιους), Μπέιλ (77’ Βάθκεθ), Μπενζεμά (77’ Μαγιοράλ)

Μίλαν (Τζενάρο Γκατούζο): Ντοναρούμα, Ροντρίγκεζ, Μουσάκιο (83’ Μπελανόβα), Ρομανιόλι, Καλάμπρια (82’ Σίμιτς), Μπίλια (65’ Χοσέ Μάουρι), Κεσί, Μποναβεντούρα (56’ Τσαλχάνογλου), Μπορίνι (46’ Κουτρόνε), Σούσο, Ιγουαΐν (65’ Μπάκα)

Πηγή: Gazzetta.gr